DSC6102MI2A-012.0000, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
DSC6102MI2A-012.0000 Images
MODULE SKT MPLAB PM3 44TQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20DIP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC PLL SONET/SDH CLK MULT 64CBGA
Product Specifications:
MfrPart.: DSC6102MI2A-012.0000Mfr: Microchip TechnologyDescription: MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: BagSeries: DSC61XXPartStatus: ObsoleteBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 12 MHzFunction: Enable/DisableOutput: CMOSVoltage-Supply: 1.8V ~ 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 3mA (Typ)Ratings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)DSC6102MI2A-012.0000 | Microchip Technology | NHE Electronics