DSC6111MA1B-033.3300 Images
DSC6111MA1B-033.3300 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6111MA1B-033.3300
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-125C 50
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6111MA1B-033.3300 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    TC54VC4202EZB
    IC SUPERVISOR 1 CHANNEL TO92-3
    MCP4231T-104E/SL
    IC DGT POT 100KOHM 129TAP 14SOIC
    1N6122US
    TVS DIODE
    25LC128-E/SN
    IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIC
    JANTX1N3828C-1
    DIODE ZENER 6.2V 1W DO41
    JANTXV1N5819-1
    DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO41
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6111MA1B-033.3300
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bag
  • Series: DSC61XXB
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 33.33 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±50ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 3mA (Typ)
  • Ratings: AEC-Q100
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VFLGA
  • Size/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)