DSC6331MA1AB-025.0000 Images
DSC6331MA1AB-025.0000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSC6331MA1AB-025.0000
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC SMD
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • DSC6331MA1AB-025.0000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    M2GL005S-1TQG144
    IC FPGA 84 I/O 144TQFP
    CD967B
    VOLTAGE REGULATOR
    DSC1103CI2-103.1250
    MEMS OSC LOW JITTER 103.125MHZ L
    NSD188
    SCR
    M2S005-1VFG400I
    IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 400VFBGA
    MIC28512-1YFL-EV
    EVAL BOARD FOR MIC28512-1
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSC6331MA1AB-025.0000
  • Mfr: Microchip Technology
  • Description: MEMS OSC SMD
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Bag
  • Series: DSC63XX
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 25 MHz
  • Function: Standby (Power Down)
  • Output: LVCMOS
  • Voltage-Supply: 1.71V ~ 3.63V
  • FrequencyStability: ±50ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: ±0.25%, Center Spread
  • Current-Supply(Max): 3mA (Typ)
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-VFLGA
  • Size/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)