DSPIC33FJ128GP204T-I/ML Images
DSPIC33FJ128GP204T-I/ML Images
Product Attributes:
  • Part Number: DSPIC33FJ128GP204T-I/ML
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44QFN
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - Microcontrollers
  • DSPIC33FJ128GP204T-I/ML Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    1N5551US/TR
    STD RECTIFIER
    MIC2070-2PCQS-TR
    IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP
    DSC1101DE2-008.0000T
    MEMS OSCILLATOR CMOS
    JANTXV1N3043DUR-1/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    MCP16502TAD-E/S8B
    PMIC FOR SAMA5DX/SAM9X6 MPUS
    CPT30040A
    DIODE MODULE 40V TO244AB
    Product Specifications:
  • MfrPart.: DSPIC33FJ128GP204T-I/ML
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - Microcontrollers
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
  • Series: dsPIC™ 33F
  • PartStatus: Active
  • CoreProcessor: dsPIC
  • CoreSize: 16-Bit
  • Speed: 40 MIPs
  • Connectivity: I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
  • Peripherals: AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT
  • NumberofI/O: 35
  • ProgramMemorySize: 128KB (128K x 8)
  • ProgramMemoryType: FLASH
  • EEPROMSize: -
  • RAMSize: 8K x 8
  • Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
  • DataConverters: A/D 13x10b/12b
  • OscillatorType: Internal
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)