HSM8100JE3/TR13, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE SCHOTTKY 100V 8A DO214AB
TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
IC EEPROM 128KBIT I2C 8TSSOP
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: HSM8100JE3/TR13Mfr: Microchip TechnologyDetailed Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A DO214ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: -Part Status: ActiveDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 VCurrent - Average Rectified (Io): 8AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 8 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): -Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Surface MountPackage / Case: DO-214AB, SMCOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CHSM8100JE3/TR13 | Microchip Technology | NHE Electronics