DIODE ZENER 100V 1.25W DO213AB
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28SOIC
MEMS OSC LOW JITTER 156.25MHZ LV
IC REG LINEAR 2.8V 300MA 6TDFN
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64VQFN
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: JANS1N5420US/TRMfr: Microchip TechnologyDetailed Description: RECTIFIER UFR,FRRProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Military, MIL-PRF-19500/411Part Status: ActiveDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io): 3AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 9 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 400 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: -Capacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Surface MountPackage / Case: SQ-MELF, BOperating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°CJANS1N5420US/TR | Microchip Technology | NHE Electronics