IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SPAK-3
IC EEPROM 1KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
KIT 4POS 3.2X2.5 SOCKET DSC8101
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO213AB
IC OFFLINE SW PUSH-PULL 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: JANSF2N5154U3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TRANSISTOR RH POWER BJTProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - Bipolar (BJT) - SinglePackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveTransistorType: NPNCurrent-Collector(Ic)(Max): 2 AVoltage-CollectorEmitterBreakdown(Max): 80 VVceSaturation(Max)@IbIc: 1.5V @ 500mA, 5ACurrent-CollectorCutoff(Max): 50µADCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce: 70 @ 2.5A, 5VPower-Max: 1 WFrequency-Transition: -OperatingTemperature: -65°C ~ 200°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: 3-SMD, No LeadJANSF2N5154U3 | Microchip Technology | NHE Electronics