M1.5KE110A, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 94VWM 152VC CASE-1
MEMS OSC LOW JITTER 100MHZ LVCMO
IC FLASH 16MBIT SPI 66MHZ 8SOIC
BOARD BASESTATN UHF RCVR 433MHZ
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44QFN
Product Specifications:
MfrPart.: M1.5KE110AMfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 94VWM 152VC CASE-1Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 94VVoltage-Breakdown(Min): 105VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 152VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 9.9APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-201AA, DO-27, AxialM1.5KE110A | Microchip Technology | NHE Electronics