M1.5KE120A, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 102VWM 165VC CASE-1
M1.5KE120A Images
M1.5KE120A Images
Product Attributes:
  • Part Number: M1.5KE120A
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 102VWM 165VC CASE-1
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • M1.5KE120A Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    JANTX2N2326S
    SCR 200V TO5
    1N5955APE3/TR8
    DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL