M15KP33CA, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 33VWM 54.8VC DO204AR
M15KP33CA Images
M15KP33CA Images
Product Attributes:
  • Part Number: M15KP33CA
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 33VWM 54.8VC DO204AR
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • M15KP33CA Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    A2F200M3F-1CS288I
    IC SOC CORTEX-M3 100MHZ 288CSP
    AT27LV020A-90TC
    IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
    PIC32MX230F128H-I/PT
    IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP
    PIC32MZ1024ECH064-I/MR
    IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64VQFN
    TL431ACDM
    IC VREF SHUNT ADJ 1% 8SOIC
    DSC6311JE1EA-027.0000
    MEMS OSC +-2.0% SS 50PPM 2.5X2.0
    Product Specifications:
  • MfrPart.: M15KP33CA
  • Mfr: Microchip Technology
  • BidirectionalChannels: 1
  • Voltage-ReverseStandoff(Typ): 33V
  • Voltage-Breakdown(Min): 36.7V
  • Voltage-Clamping(Max)@Ipp: 54.8V
  • Current-PeakPulse(10/1000µs): 274A
  • Power-PeakPulse: 15000W (15kW)
  • Capacitance@Frequency: -
  • OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)