M1AFS250-2PQG208I Images
M1AFS250-2PQG208I Images
Product Attributes:
  • Part Number: M1AFS250-2PQG208I
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC FPGA 93 I/O 208QFP
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
  • M1AFS250-2PQG208I Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    MAX24310EXG2
    IC CLK SYNTHESIZER 10OUT 81CSBGA
    ATSAM3N2BA-AU
    IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
    PIC18LF24K50-I/SO
    IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
    TN5325N3-G
    MOSFET N-CH 250V 215MA TO92-3
    PIC18LF66K40-E/MR
    IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64VQFN
    AT80C31X2-SLRUL
    IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: M1AFS250-2PQG208I
  • Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
  • Package: Tray
  • Series: Fusion®
  • PartStatus: Obsolete
  • NumberofLABs/CLBs: -
  • NumberofLogicElements/Cells: -
  • TotalRAMBits: 36864
  • NumberofI/O: 93
  • NumberofGates: 250000
  • Voltage-Supply: 1.425V ~ 1.575V
  • MountingType: Surface Mount
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 100°C (TJ)