MA15KP240AE3, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 240VWM 388VC DO204AR
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 14TSSOP
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SPDIP
Product Specifications:
MfrPart.: MA15KP240AE3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 240VWM 388VC DO204ARProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 240VVoltage-Breakdown(Min): 267VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 388VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 39APower-PeakPulse: 15000W (15kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AR, AxialMA15KP240AE3 | Microchip Technology | NHE Electronics