MEMS OSC ULTTA LOW POWET LVCMOS
MEMS OSC XO 1.6500MHZ CMOS SMD
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
SI TVAR NON HERMETIC PLASTIC SMT
IC EEPROM 256KBIT SPI 8SOIJ
Product Specifications:
MfrPart.: MAPLAD6.5KP16CAE3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 16VWM 26VC MINI-PLADProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 16VVoltage-Breakdown(Min): 17.8VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 26VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 250APower-PeakPulse: 6500W (6.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: Nonstandard SMDMAPLAD6.5KP16CAE3 | Microchip Technology | NHE Electronics