MASMCG150AE3, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 150VWM 243VC SMCG
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 20V 500MW DO213AA
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
MEMS OSCILLATOR, LOW JITTER, 100
DIODE GEN PURP 150V 300MA AXIAL
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE 5A
Product Specifications:
MfrPart.: MASMCG150AE3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 150VWM 243VC SMCGProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 150VVoltage-Breakdown(Min): 167VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 243VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 6.2APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-215AB, SMC Gull WingMASMCG150AE3 | Microchip Technology | NHE Electronics