MCP1810T-35I/OT, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT23-5
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
MOSFET N-CH 100V 8A 18ULCC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN
DIODE ZENER 24V 500MW DO35
Product Specifications:
MfrPart.: MCP1810T-35I/OTMfr: Microchip TechnologyDescription: IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT23-5Product Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - LinearPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveOutputConfiguration: PositiveOutputType: FixedNumberofRegulators: 1Voltage-Input(Max): 5.5VVoltage-Output(Min/Fixed): 3.5VVoltage-Output(Max): -VoltageDropout(Max): 0.38V @ 150mACurrent-Output: 150mACurrent-Quiescent(Iq): 50 nACurrent-Supply(Max): 290 µAPSRR: 40dB (100Hz)ControlFeatures: EnableProtectionFeatures: Over CurrentOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: SC-74A, SOT-753MCP1810T-35I/OT | Microchip Technology | NHE Electronics