MPLAD6.5KP33CA, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
MEMS OSC XO 20.0032MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 39V 500MW DO213AA
IC FLASH 1MBIT PARALLEL 32TSOP
DIODE GEN PURP 4KV 100MA AXIAL
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMBG
Product Specifications:
MfrPart.: MPLAD6.5KP33CAMfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLADProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: -PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 33VVoltage-Breakdown(Min): 36.7VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 53.3VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 123APower-PeakPulse: 6500W (6.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: Nonstandard SMDMPLAD6.5KP33CA | Microchip Technology | NHE Electronics