MX15KP40CA, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 40VWM 65.8VC CASE 5A
TVS DIODE 10VWM 17VC SMLJ
512K 3.4MHZ I2C SERIAL EEPROM
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: MX15KP40CAMfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 40VWM 65.8VC CASE 5AProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 40VVoltage-Breakdown(Min): 44.4VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 65.8VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 228APower-PeakPulse: 15000W (15kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-204AR, AxialMX15KP40CA | Microchip Technology | NHE Electronics