MX573ABC212M500, Microchip Technology, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SSOP
IC REG BUCK 1.5V 2A 16QFN
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64TQFP
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
IC DGT POT 50KOHM 257TAP 14TSSOP
Product Specifications:
MfrPart.: MX573ABC212M500Mfr: Microchip TechnologyDescription: XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: TubeSeries: MX55PartStatus: ActiveBaseResonator: CrystalType: XO (Standard)Frequency: 212.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOSVoltage-Supply: 2.375V ~ 3.63VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 95mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 6-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)MX573ABC212M500 | Microchip Technology | NHE Electronics