IC REG LIN 3A LOW VOLT MICROCAP
IC REG LIN 2.8V/2.6V/2.63V 8DFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 44QFN
DIODE ZENER 10V 500MW MELF
Product Specifications:
MfrPart.: MXL1.5KE11CAE3Mfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC CASE-1Product Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 9.4VVoltage-Breakdown(Min): 10.5VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 15.6VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 96APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-201AA, DO-27, AxialMXL1.5KE11CAE3 | Microchip Technology | NHE Electronics