MXLPLAD6.5KP11A, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLAD
DIODE MODULE 1.8KV 165A D2
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
TVS DIODE 130VWM 209VC MINI-PLAD
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL TO92-3
Product Specifications:
MfrPart.: MXLPLAD6.5KP11AMfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLADProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 11VVoltage-Breakdown(Min): 12.2VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 18.2VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 358APower-PeakPulse: 6500W (6.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: Nonstandard SMDMXLPLAD6.5KP11A | Microchip Technology | NHE Electronics