MXPLAD15KP16CA, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 16VWM 26VC PLAD
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP
TVS DIODE 30.5VWM 47.5VC G-MELF
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44TQFP
Product Specifications:
MfrPart.: MXPLAD15KP16CAMfr: Microchip TechnologyDescription: TVS DIODE 16VWM 26VC PLADProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: Military, MIL-PRF-19500PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 16VVoltage-Breakdown(Min): 17.8VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 26VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 576APower-PeakPulse: 15000W (15kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: Nonstandard SMDMXPLAD15KP16CA | Microchip Technology | NHE Electronics