PIC16C74BT-20/PT Images
PIC16C74BT-20/PT Images
Product Attributes:
  • Part Number: PIC16C74BT-20/PT
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - Microcontrollers
  • PIC16C74BT-20/PT Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    CDLL4577E3/TR
    DIODE ZENER TEMP COMPENSATED
    DSC1123CI2-250.0000T
    MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
    UES706HR2
    DIODE GEN PURP 400V 20A DO4