PIC16F18324T-I/SLVAO Images
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBG
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
DIODE ZENER 6.2V 1W DO216
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
Product Specifications:
MfrPart.: PIC16F18324T-I/SLVAOMfr: Microchip TechnologyDescription: IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOICProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - MicrocontrollersPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q100, PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)PartStatus: ActiveCoreProcessor: PICCoreSize: 8-BitSpeed: 32MHzConnectivity: I²C, LINbus, SPI, UART/USARTPeripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDTNumberofI/O: 12ProgramMemorySize: 7KB (4K x 14)ProgramMemoryType: FLASHEEPROMSize: 256 x 8RAMSize: 512 x 8Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 2.3V ~ 5.5VDataConverters: A/D 11x10bOscillatorType: InternalOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)PIC16F18324T-I/SLVAO | Microchip Technology | NHE Electronics