IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
Product Specifications:
MfrPart.: PIC16F18345T-I/SSMfr: Microchip TechnologyDescription: IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - MicrocontrollersPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)PartStatus: ActiveCoreProcessor: PICCoreSize: 8-BitSpeed: 32MHzConnectivity: I²C, LINbus, SPI, UART/USARTPeripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDTNumberofI/O: 18ProgramMemorySize: 14KB (8K x 14)ProgramMemoryType: FLASHEEPROMSize: 256 x 8RAMSize: 1K x 8Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 2.3V ~ 5.5VDataConverters: A/D 17x10b; D/A 1x5bOscillatorType: InternalOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)PIC16F18345T-I/SS | Microchip Technology | NHE Electronics