IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 3DDPAK
TVS DIODE 11.4VWM 22.05VC AXIAL
DIODE GEN PURP 150V 1.3A AXIAL
DIODE ZENER 6.4V 500MW DO35
TVS DIODE 111VWM 179VC T18
Product Specifications:
MfrPart.: PIC16F18424-E/PMfr: Microchip TechnologyDescription: IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - MicrocontrollersPackage: TubeSeries: PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)PartStatus: ActiveCoreProcessor: PICCoreSize: 8-BitSpeed: 32MHzConnectivity: I²C, LINbus, SPI, UART/USARTPeripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDTNumberofI/O: 11ProgramMemorySize: 7KB (4K x 14)ProgramMemoryType: FLASHEEPROMSize: 256 x 8RAMSize: 512 x 8Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 2.3V ~ 5.5VDataConverters: A/D 11x12b; D/A 1x5bOscillatorType: InternalOperatingTemperature: -40°C ~ 125°C (TA)MountingType: Through HolePackage/Case: 14-DIP (0.300, 7.62mm)PIC16F18424-E/P | Microchip Technology | NHE Electronics