PIC16LC65AT-04I/PT Images
DIODE ZENER 9.1V 2W DO204AL
RF TRANS NPN 33V 500MHZ M168
IC REG LINEAR 1.6V/3.3V 10MLF
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 44TQFP
IC REG LINEAR 12V 500MA TO39
TVS DIODE 45VWM 72.7VC CASE-1
Product Specifications:
MfrPart.: PIC16LC65AT-04I/PTMfr: Microchip TechnologyDescription: IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - MicrocontrollersPackage: Tape & Reel (TR)Series: PIC® 16CPartStatus: ObsoleteCoreProcessor: PICCoreSize: 8-BitSpeed: 4MHzConnectivity: I²C, SPI, UART/USARTPeripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDTNumberofI/O: 33ProgramMemorySize: 7KB (4K x 14)ProgramMemoryType: OTPEEPROMSize: -RAMSize: 192 x 8Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 2.5V ~ 6VDataConverters: -OscillatorType: ExternalOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: 44-TQFPPIC16LC65AT-04I/PT | Microchip Technology | NHE Electronics