IC FLASH 64MBIT SPI/DUAL 16SOIC
DIODE ZENER 36V 3W DO216AA
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP
IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 28PLCC
IC REG LINEAR 0.8V 1A TO220-5
Product Specifications:
MfrPart.: PIC18F26K80T-I/SSMfr: Microchip TechnologyDescription: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - MicrocontrollersPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: PIC® XLP™ 18KPartStatus: ActiveCoreProcessor: PICCoreSize: 8-BitSpeed: 64MHzConnectivity: ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USARTPeripherals: Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDTNumberofI/O: 24ProgramMemorySize: 64KB (32K x 16)ProgramMemoryType: FLASHEEPROMSize: 1K x 8RAMSize: 3.6K x 8Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5VDataConverters: A/D 8x12bOscillatorType: InternalOperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)PIC18F26K80T-I/SS | Microchip Technology | NHE Electronics