SMBG4752A/TR13, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 33V 2W SMBG
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
IC TELECOM INTERFACE 484BGA
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VFQFN
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL
IC REG BUCK BST PROG HEX 36FQFN
IC MOTOR DRIVER 13V-16.8V 16SO
Product Specifications:
MfrPart.: SMBG4752A/TR13Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 33V 2W SMBGProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 33 VTolerance: ±5%Power-Max: 2 WImpedance(Max)(Zzt): 45 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 5 µA @ 25.1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-215AA, SMB Gull WingSMBG4752A/TR13 | Microchip Technology | NHE Electronics