SMBG5922AE3/TR13, Microchip Technology, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 7.5V 2W SMBG
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 14SMD
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP
DIODE ZENER 13V 2W DO204AL
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16UQFN
500 MILLI AMP-PEAK OUTPUT LDO
Product Specifications:
MfrPart.: SMBG5922AE3/TR13Mfr: Microsemi Corporation (Now part of Microchip Technology)Description: DIODE ZENER 7.5V 2W SMBGProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 7.5 VTolerance: ±10%Power-Max: 2 WImpedance(Max)(Zzt): 3 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 5 µA @ 6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-215AA, SMB Gull WingSMBG5922AE3/TR13 | Microchip Technology | NHE Electronics