SMLJ210CE3/TR13, Microchip Technology, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 210VWM DO214AB
SMLJ210CE3/TR13 Images
SMLJ210CE3/TR13 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SMLJ210CE3/TR13
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: TVS DIODE 210VWM DO214AB
  • Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • SMLJ210CE3/TR13 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    MXLSMCJ45A
    TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
    JAN1N4617CUR-1/TR
    VOLTAGE REGULATOR
    AT27C1024-70PI
    IC EPROM 1MBIT PARALLEL 40DIP
    MCP1812BT-040/TT
    IC REG LINEAR 4V 300MA SOT23-3
    MS1087T
    RF POWER TRANSISTOR
    AFS090-QNG180I
    IC FPGA 60 I/O 180QFN
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SMLJ210CE3/TR13
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Circuit Protection~TVS - Diodes
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: -
  • PartStatus: Active
  • Type: Zener
  • UnidirectionalChannels: -
  • BidirectionalChannels: 1
  • Voltage-ReverseStandoff(Typ): 210V
  • Voltage-Breakdown(Min): -
  • Voltage-Clamping(Max)@Ipp: -
  • Current-PeakPulse(10/1000µs): -
  • Power-PeakPulse: 300W
  • PowerLineProtection: No
  • Applications: General Purpose
  • Capacitance@Frequency: -
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)