IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 8SOIC
IC COMP OPENDRN 1.6V DUAL 8-DIP
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 20C-7
IC EPROM 8MBIT PARALLEL 32PLCC
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: SY100ELT22LZCMfr: Microchip TechnologyDescription: IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 8SOICProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~Logic - Translators, Level ShiftersPackage: TubeSeries: 100ELTPartStatus: Discontinued at TranslatorType: Mixed SignalChannelType: UnidirectionalNumberofCircuits: 1ChannelsperCircuit: 2Voltage-VCCA: -Voltage-VCCB: -InputSignal: TTLOutputSignal: PECLOutputType: DifferentialDataRate: -OperatingTemperature: 0°C ~ 85°C (TA)Features: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)SY100ELT22LZC | Microchip Technology | NHE Electronics