SY100EPT28LKG-TR Images
SY100EPT28LKG-TR Images
Product Attributes:
  • Part Number: SY100EPT28LKG-TR
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: IC TRNSLTR UNIDIRECTIONAL 8MSOP
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Logic - Translators, Level Shifters
  • SY100EPT28LKG-TR Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PIC18LF2420T-I/ML
    IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28QFN
    HV300LG-G
    IC HOT SWAP CTRLR -48V 8SOIC
    SMCG5664E3/TR13
    TVS DIODE 146VWM 258VC DO215AB
    34VL02/SN
    IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
    APT2X100D30J
    DIODE MODULE 300V 100A ISOTOP
    DSPIC33FJ256MC710A-H/PT
    IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SY100EPT28LKG-TR
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Logic - Translators, Level Shifters
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: 100EPT
  • PartStatus: Active
  • TranslatorType: Mixed Signal
  • ChannelType: Unidirectional
  • NumberofCircuits: 1
  • ChannelsperCircuit: 2
  • Voltage-VCCA: -
  • Voltage-VCCB: -
  • InputSignal: LVPECL, LVTTL
  • OutputSignal: LVTTL, LVPECL
  • OutputType: Differential, Single-Ended
  • DataRate: -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)
  • Features: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)