TC1301A-DFAVUA, Microchip Technology, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LIN 3V/2.8V/2.63V 8MSOP
TVS DIODE 42.6VWM 80.85V SQ-MELF
IC TOUCH SENSOR 8KEY 48SSOP
IC TELECOM INTERFACE 160BGA
IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ DIE
Product Specifications:
MfrPart.: TC1301A-DFAVUAMfr: Microchip TechnologyDescription: IC REG LIN 3V/2.8V/2.63V 8MSOPProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - LinearPackage: TubeSeries: -PartStatus: ActiveOutputConfiguration: PositiveOutputType: FixedNumberofRegulators: 2Voltage-Input(Max): 6VVoltage-Output(Min/Fixed): 3V, 2.8V, 2.63VVoltage-Output(Max): -VoltageDropout(Max): 0.18V @ 300mA, 0.25V @ 150mACurrent-Output: 300mA, 150mACurrent-Quiescent(Iq): 180 µACurrent-Supply(Max): -PSRR: 58dB (100Hz)ControlFeatures: Enable, ResetProtectionFeatures: Over Current, Over TemperatureOperatingTemperature: -40°C ~ 125°CMountingType: Surface MountPackage/Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)TC1301A-DFAVUA | Microchip Technology | NHE Electronics