VCC1-A1D-21M2000000 Images
VCC1-A1D-21M2000000 Images
Product Attributes:
  • Part Number: VCC1-A1D-21M2000000
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Description: VCC1-A1D-21M2000000
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • VCC1-A1D-21M2000000 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Microchip Technology, you may also be interested in the following:
    PIC16F877AT-I/L
    IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC
    MCP6231UT-E/LT
    IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
    1N5907
    TVS DIODE 5VWM 8.5VC DO13
    AT29C010A-70TC
    IC FLASH 1MBIT PARALLEL 32TSOP
    JAN1N5623
    DIODE GEN PURP 1KV 1A AXIAL
    MCP1319MT-33AE/OT
    IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
    Product Specifications:
  • MfrPart.: VCC1-A1D-21M2000000
  • Mfr: Microchip Technology
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: VCC1
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: Crystal
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 21.2 MHz
  • Function: -
  • Output: CMOS
  • Voltage-Supply: -
  • FrequencyStability: -
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): -
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)