SIT1552AC-JE-DCC-32.768G, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS
SIT1552AC-JE-DCC-32.768G Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1552AC-JE-DCC-32.768GMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT1552PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 32.768 kHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 1.5V ~ 3.63VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: 0°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 0.99µA (Typ)Ratings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-UFBGA, CSPBGASize/Dimension: 0.061 L x 0.033 W (1.54mm x 0.84mm)SIT1552AC-JE-DCC-32.768G | SiTime | NHE Electronics