SIT1576AI-JE-18E-0512.000000E, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC TCXO 512.000KHZ LVCMOS
SIT1576AI-JE-18E-0512.000000E Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1576AI-JE-18E-0512.000000EMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC TCXO 512.000KHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT1576PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: TCXOFrequency: 512 kHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±5ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 16µARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-UFBGA, CSPBGASize/Dimension: 0.061 L x 0.033 W (1.54mm x 0.84mm)SIT1576AI-JE-18E-0512.000000E | SiTime | NHE Electronics