SIT1602AC-73-33E-60.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS
SIT1602AC-73-33E-60.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 39.5010MHZ HCMOS
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602AC-73-33E-60.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 60 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602AC-73-33E-60.000000 | SiTime | NHE Electronics