SIT1602BC-73-18S-33.333300, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-73-18S-33.333300 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.6800MHZ HCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-73-18S-33.333300Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.3333 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602BC-73-18S-33.333300 | SiTime | NHE Electronics