SIT1602BC-73-28E-33.333330 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-73-28E-33.333330Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.33333 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602BC-73-28E-33.333330 | SiTime | NHE Electronics