SIT1602BC-73-28E-35.840000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-73-28E-35.840000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-73-28E-35.840000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602BC-73-28E-35.840000 | SiTime | NHE Electronics