SIT1602BC-73-33E-74.175824 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 2.0480MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-73-33E-74.175824Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CMProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.175824 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602BC-73-33E-74.175824 | SiTime | NHE Electronics