SIT1602BC-73-XXS-18.432000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-73-XXS-18.432000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 106.6000MHZ H/LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-73-XXS-18.432000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 18.432 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)SIT1602BC-73-XXS-18.432000 | SiTime | NHE Electronics