SIT1602BC-81-25N-33.333000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-81-25N-33.333000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-81-25N-33.333000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.333 MHzFunction: -Output: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.2mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT1602BC-81-25N-33.333000 | SiTime | NHE Electronics