SIT1602BC-81-XXE-28.636300, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-81-XXE-28.636300 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 74.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT1602BC-81-XXE-28.636300Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT1602BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 28.6363 MHzFunction: Enable/DisableOutput: HCMOS, LVCMOSVoltage-Supply: 2.25V ~ 3.63VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.5mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT1602BC-81-XXE-28.636300 | SiTime | NHE Electronics