SIT2018AE-S3-18N-20.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS
SIT2018AE-S3-18N-20.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT2018AE-S3-18N-20.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT2018PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 20 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 105°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: SC-74A, SOT-753Size/Dimension: 0.114 L x 0.063 W (2.90mm x 1.60mm)SIT2018AE-S3-18N-20.000000 | SiTime | NHE Electronics