SIT2024AABS8-33N-8.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMD
SIT2024AABS8-33N-8.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT2024AABS8-33N-8.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMDProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT2024PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 8 MHzFunction: -Output: LVCMOSVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±30ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: SC-74A, SOT-753Size/Dimension: 0.114 L x 0.063 W (2.90mm x 1.60mm)SIT2024AABS8-33N-8.000000 | SiTime | NHE Electronics