SIT2024BA-S8-33N-16.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
SIT2024BA-S8-33N-16.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT2024BA-S8-33N-16.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT2024BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16 MHzFunction: -Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±30ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: SC-74A, SOT-753Size/Dimension: 0.114 L x 0.063 W (2.90mm x 1.60mm)SIT2024BA-S8-33N-16.000000 | SiTime | NHE Electronics