SIT2024BA-S8-33N-50.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
SIT2024BA-S8-33N-50.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT2024BA-S8-33N-50.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT2024BPartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: -Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±30ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 125°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.8mARatings: AEC-Q100MountingType: Surface MountPackage/Case: SC-74A, SOT-753Size/Dimension: 0.114 L x 0.063 W (2.90mm x 1.60mm)SIT2024BA-S8-33N-50.000000 | SiTime | NHE Electronics