SIT3372AI-2E9-25NB74.175820 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT3372AI-2E9-25NB74.175820
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT3372AI-2E9-25NB74.175820 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT3372AC-4E9-25NY122.880000
    MEMS OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
    SIT3372AC-1E9-30NH173.370750
    MEMS OSC VCXO 173.37075MHZ
    SIT3372AI-1E9-30NG133.516483
    MEMS OSC VCXO 133.516483MHZ
    SIT3372AI-1E9-30NH135.000000
    MEMS OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
    SIT3372AI-1E9-28NG163.840000
    MEMS OSC VCXO 163.8400MHZ LVPECL
    SIT3372AI-4B9-33NX148.425787
    MEMS OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT3372AI-2E9-25NB74.175820
  • Mfr: SiTime
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Strip
  • Series: SiT3372, Elite Platform™
  • PartStatus: Active
  • BaseResonator: MEMS
  • Type: VCXO
  • Frequency: 74.17582 MHz
  • Function: -
  • Output: LVDS
  • Voltage-Supply: 2.5V
  • FrequencyStability: ±35ppm
  • AbsolutePullRange(APR): ±10ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 84mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)