SIT3372AI-2E9-25NH173.370750 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT3372AI-2E9-25NH173.370750
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT3372AI-2E9-25NH173.370750 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT3372AI-2E9-28NB74.175820
    MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
    SIT3372AI-2E9-25NG200.000000
    MEMS OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
    SIT3372AI-1E9-25NC74.175820
    MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
    SIT3373AC-2B9-33NE432.000000
    MEMS OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
    SIT3373AC-4E9-28NC364.800000
    MEMS OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
    SIT3372AI-4E9-25NE200.000000
    MEMS OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT3372AI-2E9-25NH173.370750
  • Mfr: SiTime
  • Type: VCXO
  • Frequency: 173.37075 MHz
  • Function: -
  • Output: LVDS
  • Voltage-Supply: 2.5V
  • FrequencyStability: ±35ppm
  • AbsolutePullRange(APR): ±160ppm
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 84mA
  • Ratings: -
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: 6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)